GELECEK NESİL İÇ MEKAN (BİNA İÇİ) NAVİGASYON

İç mekan (Bina içi) navigasyon teknolojisi ile  makine öğrenmesi ve bilgisayar görüntüleme algoritmaları kullanılarak kullanıcıları diğer uygulamalara göre daha doğru konumlamak mümkün. Bundan sonra ekstra altyapı yatırımlarına (WİFİ, Beacon) ve bakım masraflarına gerek kalmayacaktır. Eğer kendinize ait tesisinizde gelişmiş navigasyon çözümünü kullanmak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçin

Uygulama arayüzü

Detaylı Harita ve Panoramalar

Makine Öğrenmesi/ Bilgisayarla görme

Grafik tabanlı güçlü sistem

Adım tanımlama

Wifi ve Bluetooth

Sanal Gerçeklik modu

Munih Teknik Üniversitesi Kampüs Haritası

Android 5.0+ uyumlu ilk beta versiyonu. Kampüs haritası iç mekan navigasyon teknolojimizle uyumlu hale getirilmiştir. Uygulamayı denemek ve görmek için aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Teknoloji

İç mekan (Bina içi) navigasyon teknolojisi konumunuzu bina içinde belirlemek için bir çok özelliği bir araya getirmektedir. Başlamak için telefonunuz kamerasını kullanmak yeterlidir.

Uzun yıllar süren arge nin sonucu ortaya çıkan iç mekan navigasyon teknolojisi bilgisayar görüntüleme (computer vision), makine öğrenmesi (machine learning) ve olasılıklı sensör tümleştirme (probabilistic sensor fusion) gibi gelişmiş teknikleri kullanmaktadır.

Telefonunuzun kamerası ile birkaç fotoğraf çekerek bina içindeki mevcut konumunuzu belirleyebileceksiniz. Tek gerekli olan şey iç mekan kamera sistemi ile binanızın taranmış olması…

screen1

screen2

screen3

Kurulum

Yüksek maliyetli altyapı ve bakım gibi yatırımlara gerek yoktur. Binanın haritası çıkarıldıktan sonra navigasyon uygulaması ile yönlendirme yapılabilmektedir.

Haritalama

Günde 30-50 bin m2 lik alanı tarayabilen kamera sistemi ile binanızı tümünü kontrol altına alabileceksiniz

Veri İşleme

Web tabanlı yönetim ve editleme platformu ile POI ler için içerik yönetimi

Uygulama

Android ve ios için geliştirilen native app ile yönlendirme yapabileceksiniz. Dilerseniz kendi uygulamanızı gerçekleştirmek için sunulan SDK ları kullanabileceksiniz.

Kullanım

Rakipsiz kullanım ve sağlam yapı  binaları keşfetmek için iç mekan navigasyon çözümünü en doğru araç haline getiriyor. App telefondaki tüm sensörlerini kullanırken pil tüketimini de minimumda tutmaktadır.

Uygulamayı Kur

Google Play Store ve Apple Store’dan indirilebilir.

Konumlama

Telefonun kamerası ile çevreyi çek ve konumunu belirle.

Yönlendirme

Telefonunuz ekranda sanal gerçeklik modunda yönünüzü gösterecektir. Sadece rotayı takip etmeniz yeterli.

Erişime açık olan IndoorViewer örneklerine demo data sayfamızdan erişebilirsiniz.

Pilot Proje Demonstration

Aşağıdaki videoda ofis ortamındaki demo çalışmasını izleyebilirsiniz. Kullanıcı ilk önce bina içindeki yerini belirliyor ve çevresini keşfediyor. Farklı poi lere yönlendirme yapabiliyor.

Campus Maps

Nasıl Çalışır