MÜHENDİSLİK VE SAYISALLAŞTIRMA

POI Media müşterileri cad ve gis ortamında her türlü mühendislik ve sayısallaştırma hizmetini yüksek kalitede ve hızlı bir şekilde sunar. Teknik kabiliyeti, yüksek mühendis ve tekniker ekibimizin sunduğu hizmetlerin detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

PANORAMİK GÖRÜNTÜ ÜZERİNDEN SAYISALLAŞTIRMA

panoramikMobil haritalama sisteminden elde edilen görüntüler üzerinden ilan reklam tabela vergisi, kent mobilyası, altyapı ve üstyapı objelerine yönelik konum ve öznitelik bilgileri hassas ve hızlı bir şekilde sayısallaştırılarak veritabanına aktarılabilir. Bu sayede sahaya ait envanterinizi kolayca yönetebilirsiniz.

CAD DÖNÜŞÜMLERİ

cadVerilerinizin hızlı ve doğru bir şekilde 2D veya 3D CAD dönüşümlerini yapabiliyoruz. Üstelik dönüşümler sadece çizim olarak değil mühendislik ve uygulama standartları göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Aşağıdaki dönüşümler tarafımızdan yapılabilmektedir.

  • Image to 3D CAD
  • Pafta to CAD
  • PDF to CAD
  • PDF to DWG
  • 2D to 3D
  • DWG to DGN
  • AutoCAD 3D to IGS/STEP files

NOKTA BULUTU VEKTÖR DÖNÜŞÜMLERİ

noktaLidar cihazlarından elde edilen her türlü formattaki (las, ply, pts, xyz) lidar nokta bulutu (point cloud) verisini 2D ve 3D vektör verilere dönüşümlerini gerçekleştiriyoruz. Veriler yüksek doğrulukta hızlı bir şekilde gerekli yazılımlarla uzman personelimiz tarafından sayısallaştırılıp istediğiniz formatta teslim edilebilmektedir.

BIM, REVIT, 3D MODELLEME

BIMPOI Media sunduğu BIM hizmetleriyle binalarınızı dijital olarak modelleyerek; mühendislere, mimarlara ve taşeronlara veri ve inşaat bilgilerinizi etkin bir şekilde paylaşma imkanı sunuyor. Kullanıcı dostu Revit çözümleriyle müşterilerin tasarım, dökümantasyon ve inşaat süreçleriyle ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamaktayız. REVIT destekli BIM çözümleri ile 2D ve 3D cad dönüşümlerini ve inşaat dönüşümlerini üst seviyelere taşımaktayız.