3D ŞEHİR

3D ŞEHİR MODELİ

Şehrinizie ait havadan veya mobil olarak toplanan görüntü

Ve lidar datalarını kullanarak  yüksek kalitede ve doğrulukta CityGML tabanlı 3D şehir modelleri oluşturabiliyoruz. Bu sayede şehri bir bütün olarak görülebilirken, şehir planlamaya ait kararları hızlı ve doğru bir şekilde hayata geçirmek mümkün oluyor.

3d şehir modelleri ile yapabilecekleriniz.

  • Görünürlük ve Siluet Analizi
  • Gölgelenme Analizi
  • Şehir Planlama
  • Güneş Enerjisi potansiyeli hesaplama
  • Doğal afet simülasyonları

Ve çok daha fazlası…

VERİ İŞLEME

Birçok şehrin artık basit detay seviyesinde de (LoD1) olsa bir kent modeli bulunmaktadır. Sahip olduğumuz teknoloji ile havadan ve mobil sistemlerden alınan görüntülerle şehrinize ait modeli daha detaylı hale getiriyoruz. Yaptığımız işler

  • Bina geometrilerinde topolojik ve geometrik hataların giderilmesi.
  • Bina taban poligon veya çizgileri ile bina saçaklarının otomatik olarak modellenmesi.
  • Bina modellerinde çatı ve cephe detayları ile yüksek detaylı (LoD3) model üretimi.

Binalara Yüzey giydirmelerinin yapılması

3D GÖRÜNTÜLEYİCİ YAZILIMI

sahip olduğunuz 3D şehir modelini web üzerinden yayınlayabilir farklı sistemlerle entegre edebilirsiniz. Web tabanlı yazılım üzerinden 3d modele, mobil dahil her türlü platformdan erişebilirsiniz. Model üzerinde öznitelik sorgulama, ölçüm, planlama gibi işlemleri yapabilirsiniz. Görüntüleyici üzerinden sadece 3D CityGML modeline değil, nokta bulutu, eğik (obliq) fotoğraflar ve mesh modelede erişebilirisiniz. 3. parti platformlarla entegre edebilir, shp, dxf veya sketchUp gib veri formatlarını yazılım içine aktarabilirsiniz.

BIM TO  CITYGML

Artık elinizdeki bim verileriyle 3D Şehir modelinizi güncelleyebilirsiniz. Sahip olduğumuz dönüşüm araçlarıyla IFC standartlarındaki BIM verilerini CityGML formatına dönüştürüp, model içerisinde gerçek coğrafi konumuna yerleştirebiliyoruz.

POI MEDIA veri toplama, işleme, yönetme ve hosting konularında uçtan uca çözümler sunmakta; konumsal verilere görsellik kazandırmaktadır.

3D Şehir modeli bu deneyimlerden süzülerek gelişmiştir.