Gerçekçi 3D binalar

Kat planları ve BIM modelleri ile uğraşan uzmanlar için nokta bulutu verisine erişim her zaman mümkün olmamaktadır. IndoorViewer ile nokta bulutları web üzerinden paylaşılabilir. Bu sayede tüm kullanıcılar lidar ile taranan alanları 3 boyutlu ortamda sanki ordaymışçasına keşfedip, etkileşime girebilirler.

  • 360 ° panoramaların, nokta bulutlarının ve özelleştirilebilir kat planlarının gerçekçi bir şekilde gösterimi
  • Bina bilgilerini görüntülemeyi, eklemeyi, aramayı ve yönlendirmeyi kolaylaştıran kullanıcı dostu araçlar
  • Taranmış binalarda işbirliği ve verimliliği artıran online erişim imkanı ve interaktif araçlar

Yeni kullanım alanları

IndoorViewer, Bina tarama/modelleme projelerine yeni bir spatial boyut eklemektedir. Indoorviewer ile 3B binalara web üzerinden erişebilirsiniz.. Gerçekçi, interaktif dijital binalar, 3D tarama için yeni kullanım alanları açar ve imalat, inşaat, haritalama, tesis yönetimi ve BIM modelleme dahil olmak üzere farklı alanlarda kullanım imkanı sunar.

  • İnteraktif ve modellenmiş binalar 3D tarama projelerine yeni bir boyut getiriyor
  • Açık API, oldukça detaylı görsel bilgilerin mevcut yazılımlara entegre edilmesini sağlar
  • Son derece detaylı görüntüler, as-built BIM modellemesini basitleştirir

Ürün detayları

IndoorViewer, tarama verilerini her bina paydaşı için kullanılabilir hale getirerek 3D lazer taramanın faydasını artırır. Kullanıcılar sanki ordaymışçasına taranmış bölgeleri keşfedebilir ve kat planlarını son derece detaylı, gerçekçi bir dijital ikize dönüştürebilirler. Orada olmanın nasıl bir şey olduğunu keşfedin:

Çevrim içi yayınlayın ve paylaşın

Web tabanlı IndoorViewer, lidar nokta bulutu verilerinin yayınlanmasını ve paylaşılmasını kolaylaştırır. Nokta bulutu ve panorama resimleri yayınlamak ve paylaşmak için bir bağlantı göndermeniz veya belirli bir içeriğe veya bu veriler içindeki bir konuma ait bir bağlantı göndermeniz yeterlidir. İndirme, eklenti veya masaüstü yazılımı gerekmez.

Tüm taramalarınızı tek bir yerden yönetin

IndoorViewer içerisine Statik lazer tarayıcılar veya dronelar gibi diğer tarayıcılardan gelen verileri yükleyebilir ve birleştirebilirsiniz. E57 dosyaları için IndoorViewer, nokta bulutlarını IndoorViewer sahip olduğu tüm işlevselliğiyle otomatik olarak 360 ° görüntülere dönüştürür.

İnteraktif bilgi

IndoorViewer, 3B tarama verilerine coğrafi etiketli bilgi ve medya eklemek için kullanımı kolay, ölçeklenebilir bir içerik yönetim sistemine sahiptir. Kullanıcılar bu bilgileri poi noktaları olarak eklemek ve görüntülemek için ekranın herhangi bir yerine sağ tıklayabilir ve ekleyebilir. Güçlü arama motoru kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarını kolaylaştırır.

Sanal Rotalama/Navigasyon

Bina verilerinizi IndoorViewer sanal rotalama aracıyla akıllı hale getirin. Indoor Viewer, haritalama sonucunda binalardan elde edilen verilerden yapay zeka alogritmaları kullanarak rotalama grafiği oluşturabilir. Bu sayede kullanıcılar, nesneler ve konumlar arasında bu yönlendirme bilgilerini görüntüleyebilir ve aradıklarını kolayca bulabilirler. Rotalama bilgisi hem panorama resimler içerisinde hem de kat planlarında gösterilir.

Ölçüm yapın

360 ° panoramik görüntüler sadece dijital görüntüler değildir. Bu görüntülerdeki pikseller lazer taramaları ile akıllandırılmıştır, bu da noktadan noktaya doğru ölçümler yapmanızı sağlar. İndoorviewer içinde ister kat planları üzerinde isterseniz de panoramik görüntüler içerisinde uzunluk, genişlik ve alan ölçümlerini birkaç Mouse tıklamasıyla kolayca yapabilirsiniz.

Haritalar ve özel kat planları

Müşterilerinize, kat planlarıyla etkileşimde bulunmaları için tamamen yeni bir yol sunun. İndoorViewer, tüm sahaya genel bir bakış sağlamak için yapay zeka algoriymalarını kullanarak otomatik bir kat planı oluşturur. Grafik ve CAD yazılımları kullanılarak oluşturulmuş alternatif kat planları da tercihe göre yüklenebilir.

Nokta bulutu verinizi online yayınlayın

IndoorViewer ile 360 ​​° panoramik görüntü ve nokta bulutu görünümleri arasında kolayca geçiş yaparak 3D taramaların nasıl görmek istediğinizi seçebilirsiniz. Herhangi bir cihazda noktası bulutları, indirme, eklentiler veya yazılım yüklemelerine gerek olmadan görüntüleyebilir ve paylaşabilirsiniz .

Mevcut yazılıma entegre edin

IndoorViewer’ı mevcut yazılımınıza entegre ederek mekansal analizleri yeni bir boyutunu getirin. Açık API sayesinde artırılmış ve sanal gerçeklik veya IoT sensörleri gibi çeşitli uygulamalar için özel çözümleri geliştirmek de mümkün kılar.

INDOORVIEWER

Kendiniz Deneyin