ASFALT TARAMA SİSTEMİ

Yol Güvenliği Analizi

• Etkin ve verimli bir şekilde zayıf noktaların tespiti
• Tutarlı felaket senaryosu değerlendirmeleri
• Aksiyon planlamaların hızlıca yapılması
• Basit ölçüm araçları
• İş güvenliği

DİGİTAL LASER PROFİLER

Otomatik çatlak tanıma sensörleri kendi içinde lazer ve kamera sensörleri barındırmaktadır. Her iki sensör dikine yol yüzeyini tarar ve 0.5 mm ölçeğinde yüksek çözünürlüklü asfalt verisini elde eder. Ayrıca yolun dikine profilinin görüntüsü elde edilir. Sistemin sağladığı yazılım ile toplanan verilerle ilgili tablolar, grafikler, raporlar oluşturulur.

YOL PÜRÜZLÜLÜĞÜ & BOYUNA PROFİLİ

Pürüzlülük genellikle yollar araştırılırken toplanan ilk veri türüdür. Yolun durumuna iyi bir genel bakış sağlar. Bir kaç tane
Pürüzlülüğü (IRI) ölçmek için kullanılan ve her birinin kendine özgü yararları olan teknolojiler vardır; Integrator bump ve lazer Pro fi lometer
Integrator bump; düşük maliyetli ve sağlamdır. zor şartlarda ve daha duyarlı lazer ekipmanları geçerli değildir asfalsız yollarda kullanılması için tasarlanmıştır.
Lazer Pro fi lometer: Bunlar ASTM 950 uyumludur yüksek doğruluk ve kaliteli karayolu üzerinde veri toplamak için modern bir standarttır.

VİDEO KAYITLARI

Yol koridoru veya kaldırım görüntülerinin kaydedilmesi geleneksel olarak yapılmaktadır.
ofis çalışanları için hızlı ve kalıcı bir referans olarak kullanılmaktadır. Çeşitli özellikleri vardır; Map Mobil haritalama yazılımı kullanarak GIS veritabanları oluşturmak, IRAP kodlaması, İna Zincirleme ve GPS ile ilgili varlıkları ve olayları listelerini kaydetme, Ck Çatlak ve hata ölçümleri, Yönetilebilir dosya boyutları için görüntü tetikleme mesafesi, image ve veri yerleşimi her görüntünün üzerine özelleştirilebilir .

360 DERECE KAMERALAR

360 derecelik bir görüntü yakalayan bu kameralar mobil cihazlarla birleştirilir yol koridorunun sürükleyici bir görüntüsü için haritalama yazılımı kullanılır. Kullanıcılar tarafından hesaplanabilir. GPS görüntüleri koordine eder ve ölçer ve bunları doğrudan GIS’e ekler. Bu yeni modül en kullanıcı dostu yöntemlerden biridir. detaylı GIS veritabanları oluşturur.

YOL GEOMETRİSİ

Normal trafik hızlarında yolun geometrisini kaydedin. Standart çıkışlar. Gradient, Çapraz Eğim ve Eğrilik Yarıçapını ölçer ve içerir.

Lazer çatlak ölçüm sistemi, 2 adet yüksek güçlü tarama lazeri kullanır ve veri toplama sistemlerinde son teknolojidir. Son derece ayrıntılı kayıt yapar
Yol yüzeyinin 3B profilleriLazer çatlak ölçüm sistemi analiz edebilir ve hesaplayabilir.
çok çeşitli kaldırım verileri tespiteder. Çatlama, tekerlek izi derinliği, genişliği ve enine kesit alanı, Makro-doku, Derin çukur tespiti, Beton eklemler ve faylanma, Su havuzu derinlikleri gibi.

YAZILIM

yazılım araçtaki tüm bileşenlerle etkileşimde bulunmak ve kontrol etmek içindir. gerçek zamanlı veri toplarken aynı zamanda depolayabilir ve işleyebilir.
bu sistem kullanıcılarına ofisin çoğu zor görevini yapmasına yardım etmesi için özelleştirilmiştir yazılım kullanıcılarına bunun gibi çözümler sunar; tüm verileri senkronize olarak görüntülemesi, CBS haritalama,IRAP kodlaması, Rating video değerlendirmesi ve ölçümleri, İntegration veritabanı entegrasyonu gibi.