HARİTALAMA

      Harita mühendisleri ve lazer tarama uzmanlarına piyasadaki en doğru iç mekan mobil haritalama çözümü sağlar.

UYGULAMALAR VE KULLANIM ALANLARI

Yenilikçi mobil haritalama ve tarama

Binaların ve tesislerin “as-built” projelerinin oluşturulması yüksek insan gücü isteyen süreçlerdir. POI MEDIA, büyük ölçekli binaların panoramik resimlerini ve lidar nokta bulutlarını yüksek hızda toplayabilen mobil tarama sistemleriyle as-built projelerini kolayca elde edebilir.

Büyük Ölçekli Bina Tarama

Statik lidar sensörleriyle binaları tararken farklı noktalardan alım yapılması gerekir ve buda zaman israfına yol açar. POI MEDIA sahip olduğu mobil sistemlerle binaları hızlı ve doğru bir şekilde tarayabilmektedir. Günde 30.000 m2 ya kadar tarama işlemi yapılabilmektedir.

Kat Planları ve Çizimler

Sistemin elde ettiği görüntüler üzerinden mevcut kat planları üzerindeki değişiklikler kolayca rezerve edilebilir. Bu sayede verileriniz sürekli olarak güncelliğini koruyabilir.

BIM Modelleri

Güncel BIM modelleri gerçek dünyaya ait bilgilere ihtiyaç duyar. Bu verilerin manuel yöntemlerle güncellenmesi ise oldukça zordur. Sistemin elde ettiği veriler ile modelleme işlemlerini sanki ordaymışçasına gibi kolayca yapabilirsiniz.

Tarayıcı Üzerinden Veriye Erişim

Verileri sizin için çalışan mühendis ve teknikerlerle paylaşarak ortak çalışma platformu oluşturabilirsiniz.

NavVis_IndoorViewer_Points_of_Interest_mobile

360° İmajlar

√  6 yüksek çözünürlüklü kameralar

  Çözünürlük: 6×16 megapixel

√  Yüksek dinamik aralık ve düşük ışık için optimize edilmiştir.

NavVis_IndoorViewer_Points_of_Interest_mobile

Nokta Bulutları

3 tek katmanlı lazer tarayıcı

√ 1 multi-katmanlı lazer tarayıcı

√ Fotorealistik nokta bulutu: 5mm’ye kadar çözünürlük optimize edilmiştir.

√ Desteklenen nokta bulutu formatları: LAS, PLY, PTS, XYZ, E57

FAYDALAR VE ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

NavVis_IndoorViewer_Points_of_Interest_mobile

Hızlı, doğru 3D tarama: M6 Haritalama sistemi ile, fotogerçekçi nokta bulutları ve 360 ° görüntüleri bir arada elde edebilirsiniz. Güçlü haritalama yazılımımız, karmaşık iç mekan ortamlarında sürekli tarama yapmanızı sağlayan 6D SLAM özelliğine sahiptir. Coğrafi koordinatları yüksek doğrulukta bina içinde kullanabilmeniz için yer kontrol noktaları haritalama sırasında kullanılabilmektedir.

NavVis_IndoorViewer_Points_of_Interest_mobile

Gerçekçi, etkileşimli 3D veriler: IndoorViewer’da 5 mm’ye kadar çözünürlüğe sahip nokta bulutlarına erişilebilirken, kullanıcılar herhangi bir cihazdan 360 ° sanal panaromalar içerisinde farklı ortamları keşfedibilirler. Nokta bulutları PLY, PTS, XYZ, LAS ve E57 formatlarında oluşturulabilir ve bunlar kat planları ve BIM modelleri oluşturmak veya güncellemek için en yaygın kullanılan CAD / BIM yazılımına aktarılabilir.

NavVis_IndoorViewer_Points_of_Interest_mobile

Güvenli, tarayıcı tabanlı erişim ve yayınlama: Tarayıcı tabanlı IndoorViewer ile herhangi bir cihazdan verilerinize uzaktan erişin. Güvenli kullanıcı hakları yönetim sistemiyle verilerinizi kimlerin görüntülemesine ve düzenlemesiyle ilgili farklı yetkiler tanımlayabilirsiniz. IndoorViewer, müşterilerinizle bir bağlantı paylaşmanıza izin vererek veri yayınlamayı kolaylaştırır.

NavVis_IndoorViewer_Points_of_Interest_mobile

Güçlü fonksiyonlara sahip açık görüntüleme platformu: IndoorViewer verilerinizi tek bir yerden yönetmenizi sağlar. DXF kat planlarının yanı sıra diğer sistemler tarafından elde edilen nokta bulutlarını içe aktarın ve görüntüleyin. Yazılım üzerinden Üçüncü parti nokta bulutlarına ve kat planlarına da erişim sağlanabilir ve bir bağlantı linki ile paylaşılabilir.

Yazılım Entegrasyonu

Autodesk Revit için IndoorViewer eklentisiyle artık BIM modellerinizi 360 ° panoramik görüntülere ve binanın mevcut durumunu gösteren nokta bulutlarına entegre edebilirsiniz.